About

IMG_8915.JPG

Photographer / Director

1988, izmir Doğumlu Utku Atalay, Ortaokul dönemlerinde, ressam olan annesi aracılığıyla karikatürle tanıştı ve dergilerin amatör sayfalarında karikatür çizmeye başladı. Aynı dönemde başlayan enstrüman dersleri, sonrasında yerini klasik müziğe, kurulan/dağılan müzik gruplarına ve şimdilerde doğaçlama müzik ve elektronik müzik prodüksiyonuna bıraktı.

2006 yılında ilk dijital makinasını aldı ve İzmir’deki evinde minik bir fotoğraf stüdyo kurdu. Burada çevresindeki arkadaşlarıyla yaptığı çalışmalar bir çok dergide yayınlandı ve 2010 yılında Uluslararası  Kapadokya Çağdaş Sanat festivaline fotoğrafçı olarak katıldı.

            2012 Yılında üniversiteden mezun olunca İstanbula taşındı ve sektörün öncü isimleriyle asistan fotoğrafçı olarak çalıştı. Gerçekleştirdiği çekimler Harper’s Bazaar, Marie Claie, Elle, All Magazine gibi uluslararası bir çok dergide yayınlandı.

Devam eden öğrenme ve deneyimleme sürecinde müzik konusunda yaptığı çalışmalarını da kullandığı moda filmleri çekti. Şuanda fotoğraf projelerine ek olarak reklam, moda ve belgesel filmler çekmeye devam ediyor.